Makety dopravních prostředků

Pro potřeby zejména divadel, ale i reklamy vyrábíme makety různých dopravních prostředků. Podle konkrétního použití a tvaru volíme výrobu ze dřeva, laminátu, kovu a jejich kombinací.

Vyráběli jsme maketu automobilu Ford 1948 Convertible do Muziálu Pomáda. Oproti originálu v kterém jezdil ve filmu John Travolta jme museli automobil proporčně o něco zmenšit, zejména zkrátit aby se vešel na jeviště divadla Kalich. Na ocelovém šasi jsme vytvořili model auta z polystyrenu, následně s velice odolnou povrchovou úpravou z laminátu. V představení pak po kapotě tančilo několik tanečníků. Fotogalerii z divadla najdete ZDE.

auto kulisa Pomáda dekorace maketaauto kulisa Pomáda dekorace maketaauto kulisa Pomáda dekorace maketaauto kulisa Pomáda dekorace maketaauto kulisa Pomáda dekorace maketa

Podobné, ale o něco jednodušší a menší auto jsme vyráběli pro divadlo Studio dva  – inscenace Hlava v písku.

Auto maketa kulisy laminátauto kulisa dekorace maketa   

Maketu Dodge Ram 1500 jsme vyráběli jako poutač pro firmu vyrábějící autíčka na dálkové ovládání. Vzhledem k hranatějšímu tvaru auta šlo o převážně překližkovou konstrukci.

auto kulisa dřevěné dekorace maketaauto kulisa dřevěné dekorace maketaauto kulisa dřevěné dekorace maketa

Pro expozice v obchodních centrech jsme vyráběli maketu parní lokomotivy Orenstein & Koppel. Většina byla vyrobená ze dřeva a rozložená lokomotiva se vešla do dodávkového auta.
Lokomotiva replika kulisy

Pro firmu Karcher jsme vyráběli ponorku schopnou plavby.

Pro Národní divadlo v Praze jsme vyráběli maketu loďky do představení Pýcha a předsudek.